Close

Вибір ковдри: на що звернути увагу

Вибір ковдри: на що звернути увагуЯк ми знаємо, комфортний сон – гарантія чудового самопочуття протягом дня. Секрет гарного відпочинку не лише в якості продукції, а й в правильності її підбору відповідно до сезонності. Адже якою б теплою і приємною до тіла не була ковдра, влітку навряд ви будете комфортно почуватися під нею. І навпаки, взимку легка і приємна до тіла літня ковдра не врятує від холоду. Важливо, щоб матеріал був приємним до тіла і володів відмінними властивостями. Він не повинен викликати алергічних реакцій і подразнень на шкірі. Для здорового сну важливі – комфортна температура, циркуляція повітря, м’якість і щільність тканини. Тому зимова та літня ковдри відрізняються одна від одної. Існують і всесезонні варіанти, що є досить універсальними. Давайте розберемося, як правильно обрати ковдру.

При виборі ковдр варто враховувати певні параметри та особливості:

  1. Розмір. Хоча параметри можуть бути індивідуальними, існують стандартні розміри ковдр: півтораспальні, двоспальні, євро, а також дитячі. Ширина ковдри повинна співпадати чи бути трохи більшою за ширину вашого ліжка.
  2. Наповнювач. Вони бувають 2 видів: натуральні та синтетичні. Натуральні наповнювачі більш екологічні, однак дорожчі і можуть викликати побутову алергію. Водночас синтетичні ковдри гіпоалергенні, коштують відносно недорого, і за ними значно простіше доглядати. Крім того, такі вироби не приваблюють комах. Також зверніть увагу на якість фіксації наповнювача.
  3. Сезон. Розрізняють 3 види ковдр за сезоном: літні, зимові та демісезонні або всесезонні. Основна відмінність між ними – щільність наповнювача, а також його кількість. Зазвичай виробник залишає спеціальне маркування на етикетці.
  4. Ступінь термоізоляції. Що більша щільність наповнювача, то вищий рівень термоізоляції. Якщо йдеться про натуральні наповнювачі – найпоширенішими є качиний та гусячий пух, пір’я. Варто зауважити, що чим більше до пуху додано пера, тим нижчим є показник термостійкості та важчим наповнювач. Саме тому тільки вага нічого не скаже про те, наскільки теплою є ковдра.
  5. Матеріал чохла та умови чищення виробу також вкрай важливі. Варто зауважити, що не всі матеріали можна прати.
  6. Вартість. Ціна ковдри залежить від виду наповнювача, бренду, щільності матеріалу, тканини чохла та місця покупки.

Обирайте якісну продукцію для себе та своєї родини, щоб мати комфортний і здоровий відпочинок під час сну та прекрасний настрій після пробудження!