Close

Літня ковдра – особливості та головні вимоги

Літня ковдра – особливості та головні вимогиЯкісні легкі ковдри – досить тонкі та повітропроникні, добре вентилюються і помірно зігрівають. Це ідеальний варіант для літньої прохолоди. Розповімо детальніше, навіщо потрібна літня ковдра, як її вибирати та головні вимоги до неї.

Навіщо взагалі потрібна літня ковдра, якщо влітку спекотно?

Навіть влітку у найбільшу спеку багато людей все одно воліють чимось вкриватися. Пояснюється це і звичкою, і фізіологічним фактором.

Людині необхідне додаткове тепло вночі. Проблема у тому, що тіло не може регулювати свою температуру під час фази швидкого сну. Зазвичай люди знаходяться у цій фазі ближче до світанку, у найхолоднішу частину доби. Саме тому пізно вночі таке «охолодження» стає дуже неприємним. Крім того, доведено, що невеликий тиск на тіло стимулює вироблення серотоніну (нейромедіатору, який відповідає за регулювання сну), що в свою чергу знижує рівень тривожності і стресу.

Існує думка і про те, що так на підсвідомому рівні під час сну людина намагається захиститися від навколишнього світу.

Яку ковдру вибрати на літо?

Ковдра забезпечує необхідне тепло ввечері, коли спека ще не спала, а вранці зігріє, коли повітря ще прохолодне. Вибираючи покривало на літню спеку, варто звернути увагу, щоб воно було «дихаючим» і не створювало парникового ефекту для тіла. Воно також має гарно прилягати до шкіри.

У теплу пору постільне приладдя брудниться швидше, просочуючись потовими випарами. Тож літні ковдри перуть частіше, ніж зимові. Тому гарним вибором стане зносостійка модель, яка витримає багаторазові прання в машинці. Зверніть увагу, щоб виріб мав якісну прошивку – саме вона утримає волокна на місці під час прання і вертикальної сушки.

Головними вимогами до літньої ковдри є:

  1. Ефективне водопоглинання та вентиляція. Оскільки влітку вологість є вищою, а потовиділення інтенсивнішим.
  2. Легкість. Ковдра має бути максимально легкою і практично невагомою, тільки тоді вона забезпечуватиме комфорт.
  3. Зносостійкість, оскільки така ковдра надовго збереже цілісність та привабливий зовнішній вигляд. Оскільки влітку ковдри перуть частіше, хорошим вибором стане зносостійка модель, яка витримає багаторазові прання в машинці.
  4. Догляд. Рекомендовано звертати увагу на літні ковдри з таких матеріалів, очистити які буде легко та просто в домашніх умовах. Зверніть увагу, щоб виріб мав якісну прошивку.
  5. Гіпоалергенність. Не слід забувати, що деякі текстильні матеріали можуть стати причиною подразнення, а також виникнення алергічної реакції.
  6. Щільність. Найкращий рівень щільності літньої ковдри становить до 200 г/м2. Для всесезонної ковдри рівень щільності може бути від 200 до 270 г/м2.