Close

Головні критерії вибору рушника для готелю

Головні критерії вибору рушника для готелюВибір текстилю для ванної кімнати готельного номера  —  справа дуже серйозна та відповідальна.

Під час вибору махрового рушника для готелю важливо врахувати наступні критерії:

 1. Склад (матеріал)
 2. Тип пряжі
 3. Висота ворсу
 4. Щільність
 5. Спосіб обробки країв рушника
 6. Температура прання
 1. Склад (матеріал)

Найчастіше як матеріалу використовуються натуральні волокна  —  бавовна, льон.

Бавовна  —  практичний, довговічний матеріал, не викликає алергії і подразнення шкіри. Рушники з бавовни  —  найбільш поширений варіант.

Така тканина зустрічається в декількох видах:

Махра  —  ворсистий (петлевий) і досить м’який матеріал. Така тканина добре вбирає вологу і швидко сохне. З махри виготовляється більшість рушників.

Вафельна тканина  —  жорсткий матеріал, який має характерну картату структуру. Краще за інші види бавовни поглинає вологу та швидше висихає, а ще відрізняється підвищеною стійкістю до зносу.

 1. Тип пряжі

Апаратна пряжа («Open end»)  —  виготовляється з коротковолокнистої бавовни. Апаратне полотно жорстке та стійке до деформації.

Кардна пряжа («ринг»)  —  виготовляється з волокон бавовни середньої довжини. Кардне полотно м’якше, але дорожче апаратного.

Гребінна пряжа («пеньє»)  —  виготовляється з довговолокнистої бавовни. Гребінне полотно найм’якше і якісне, але і найбільш дороге.

Важливо: зустрічаються вироби, вироблені з різних типів пряжі. Наприклад, основа тканини  —  апаратна пряжа, а ворс  —  кардна. В цьому випадку виходить якісний виріб за доступною ціною.

 1. Висота ворсу

Висота ворсу  —  це довжина петель, які утворюють махрову тканину. Чим довше ворс, тим м’якше рушник.

Дуже довгий ворс (8 мм і вище) погано переносить регулярне прання, що призводить до погіршення зовнішнього вигляду рушника. Дуже короткий ворс (3.5 мм і нижче) недостатньо добре поглинає вологу і з часом такий рушник стає жорстким.

Оптимальним варіантом вважається ворс середньої довжини (5 мм)  —  ці рушники досить м’які, стійкі до зносу і непогано вбирають воду.

Головні критерії вибору рушника для готелю4. Щільність

Щільність — кількість ворсинок, взята на одиницю площі. Ця величина вимірюється в грамах на квадратний метр (г/кв.м). Від щільності матеріалу залежить стійкість до зношування рушника, а також його здатність поглинати вологу. Чим щільніше рушник, тим він довше прослужить і більше води вбере.

 • нижче 400 г/кв.м — погано вбирають вологу;
 • вище 600 г/кв.м — мають велику вагу, а значить незручні у використанні;
 • оптимальна щільність становить 450-600 г/кв.м.

Також щільність впливає на м’якість рушника: чим щільніше рушник, тим він м’якше.

 5. Обробка країв

Найбільш схильні до зносу краї, розташовані по основі (довжині) рушника. В процесі експлуатації вони можуть «пустити бахрому». Шов руйнується і кінчики ниток виходять назовні. У професійних рушниках краї виготовлені спеціальним методом плетіння і називаються selvage.

Такі краю мають низку незаперечних переваг:

– термін служби рушники довше на 20-40% — через відсутність швів та ниток, які можуть порватися або розійтися, краї рушника втрачають придатність тільки від механічного перетирання ниток плетіння;

– краї та куточки рушника швидше сохнуть — в даній конструкції тканину не підвертають в кілька шарів, як у звичайних виробах, при цьому куточки рушника менш схильні до зносу.

6. Температура прання

Професійний готельний текстиль розрахований на прання при температурі:

Білий —  до 90 ° С за Цельсієм.

Кольоровий — до 60 ° С за Цельсієм.