Щоб подушки та ковдри прослужили Вам довго, зберігаючи початкову форму та функціональність, необхідно надавати їм належний догляд. Прати їх потрібно хоча б раз на рік, оптимально двічі. В них можуть заводитися мікроорганізми, такі як пилові кліщі, які гинуть за температури 30-60 градусів. Потрібно бути дуже уважними при виборі продукції та розуміти, наскільки посильно буде впоратися з доглядом. Пропонуємо кілька універсальних рекомендацій, які допоможуть зберегти пухові вироби у гарному стані впродовж років.
ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПРАННЯ ТА ДОГЛЯДУ:
- Пухові вироби слід періодично збивати та провітрювати. Рекомендуємо хоча б кілька разів на тиждень струшувати ковдри та подушки, щоб зберегти форму наповнювача та його пружність.
- Прати при делікатному режимі. Чищення та водні процедури для ковдр слід проводити кілька разів на рік. Деякі вироби прати не можна. Важливо дотримуватись встановлених рекомендацій, зазначених на етикетці.
- Власникам ватяних, шовкових та ковдр із вовни краще утриматися від прання «автомат».
- Пух, бамбук, синтетика витримують до +60 °С, проте оптимально для них саме + 40 ° С.
- Кольори перуться окремо.
- Набивний та пофарбований текстиль потрібно вивертати перед пранням.
- Використовувати лише спеціальні рідкі миючі засоби.
- Для тих, у кого ковдра не поміщається в пральну машинку, чи не вистачає часу на догляд, здавати вироби у хімчистку хоча би раз на рік.
- Уникнути грудок можна за допомогою маленьких м’ячів, поміщених у барабан.
- Періть ковдру та подушку окремо.
- Сушіть подушку/ковдру у барабанній сушарці з 2-3 м’ячиками, або спеціальними гумовими кульками для сушки – вони не дозволять наповнювачу збитися.
- Якщо ви сушите ковдру або подушку на свіжому повітрі, намагайтеся уникнути прямих сонячних променів, які можуть вплинути на якість тканини.
- Вироби не рекомендується прасувати.
- Повністю висушіть ковдру перед подальшим використанням.