Close

Бавовна як основа нашої продукції

Бавовна як основа нашої продукціїВ компанії IDEAL TEXTILE Ви знайдете широкий асортимент товарів для дому та бізнесу. Для нас вкрай важлива натуральність та якість нашої продукції. Тому увесь наш товар –  зі 100 % бавовни високої якості, а текстиль – пошитий на перевірених роками успішної співпраці фабриках в Узбекистані.

Що за матеріал бавовна, яка його історія та переваги. Давайте розглянемо детальніше у нашій статті.

Бавовна є одним з найстаріших природних матеріалів. За різними джерелами, вперше бавовну використали у Стародавньому Єгипті приблизно за 12 тисяч років до н. е. Перші зі знайдених археологами виробів із бавовни, датовані 5800 до н. е., виявлені у Мексиці. Однак офіційною батьківщиною бавовни вважають Індію, бо перші згадки про зіткані полотна та їхній продаж пов’язані саме з цією країною.

Бавовна – текстильне волокно рослинного походження. Волокно є волосками на насінинах бавовника – кущоподібної рослини роду Gossypium. Це найважливіше натуральне волокно, що використовується в текстильному виробництві для одягу, товарів для дому і промислової продукції. Щорічно, у світі виробляється понад 25 млн тонн бавовни у близько 80 країнах. Бавовна — основа легкої промисловості.

Статисти підрахували, що в наш час, в середньому один житель Землі використовує за рік 7 кг виробів з бавовни.

За що ж цінує людство бавовну?

  • Натуральність. Матеріал максимально дихаючий та приємний на дотик.
  • Доступність. Бавовна (і тканини з неї – ситець, бязь, поплін, перкаль, твил, батист) є одним з найдоступніших по ціні матеріалів для виготовлення товарів і одягу широкого вжитку.
  • Висока гігроскопічність. Виріб з бавовни в умовах підвищеної вологості повітря може прийняти на себе біля 30% вологи і залишитися сухим на дотик! Саме цю властивість бавовни особливо цінують виробники текстилю для дому.
  • Практичність. Будучи максимально натуральними, вироби з бавовни легко забруднюються. Але, разом з тим, їх легко відіпрати та достатньо легко повернути їм попередній вигляд. Бавовна не боїться ні прання в машинці, ні навіть кип’ятіння з використанням потужних миючих засобів.
  • Стійкість до молі та інших шкідників. Вона не представляє ніякого «харчового» інтересу ні для одного з існуючих комах.

Проте, як і будь-яка інша натуральна тканина, бавовна має і ряд недоліків. Це:

  • Зношуваність. Волокна бавовни досить міцні, але – не дуже еластичні, тому з часом відбувається зношуваність тканини.
  • Нестійкість до світла. Одяг з натуральної бавовни не рекомендується сушити під впливом прямих променів сонячного світла, бо від цього тканина швидко жовтіє.
  • Зминаємість. Через малоеластичні волокна вироби швидко мнуться.
  • Усадка. Трикотаж з чистої бавовни може розтягуватись в ширину, або ж «сідати» в довжину.

Втім, недоліки бавовни не такі і страшні, враховуючи її важливість для людства та усі позитивні якості цього натурального матеріалу.